Kako je Twitter eksplodirao u samo jednoj minuti

Svi koji su sinoć pratili drugu utakmicu osmine finala Lige šampiona između Barselone i Paris Saint Germaina prisustvovali su fudbalskoj istoriji. Nikad se nijedan tim u ovoj fazi takmičenja nije vratio i prošao dalje nakon što je u prvoj utakmici gubio sa 4 – 0, a Barseloni je to pošlo za rukom sinoćnjom pobjedom od 6 – 1.

Mnogi od onih koji su prisustvovali utakmici su i danas u čudu, a najbolji opis ovog trenutka vjerovatno je onaj koji je dao sportski novinar BBC-a koji je izvještavao sa lica mjesta: „Gledam odrasle ljude kako plaču i potpune strance kako se grle i raduju. Ništa ovdje nije unaprijed planirano ni organizovano. Ovo je duboka i iskrena strast u njenom najautentičnijem obliku. Čisto uzbuđenje koje se ne može ni opisati ni objasniti“

No nije samo fudbal obarao rekorde sinoć već i Twitter koji je gorio od prepiski i komentara tokom trajanja utakmice. Od početka utakmice do nekih sat vremena nakon posljednjeg sudijskog zvižduka objavljeno je 1.9 miliona tweetova o ovoj utakmici.

Od toga je u samo jednoj minuti, onoj nakon istorijskog i presudnog gola, objavljeno čak 83,565 tweetova u vezi sa utakmicom… U jednoj minuti.

Tvitali su svi koji vole fudbal ili imaju veze s njim a ovo su neki od najpoznatijih osoba i profila iz svijeta fudbala koji su dali svoj komentar na utakmicu: