zuta mobilni printer

Novi pokretni robotizovani printer, koji je nešto malo veći od tri spojena hokej paka, će vam omogućiti da štampate bilo kuda i na bilo kojem formatu papira.

Pametni telefoni, tableti i laptopi olakšavaju ljudima da rade dok su u pokretu, dok su štampači su oduvijek bili preglomazni da bi se iznosili iz kancelarija.

Kompanija „Zuta Labs“, sa sjedištem u Jerusalimu, je objasnila da su današnji printeri u suštini, glave štampača koje se kreću gore dole na pokretnom listu papira. Kompanija je došla na ideju da postavi glavu štampača na set malih točkova puštajući je tako da se kreće preko papira. Tako su, zapravo, omogućili štampaču da postane manji.

Zuta printer kontrolišete pomoću aplikacije na telefonu

Naziv „Zuta“ u drevnom aramejskom jeziku znači „malen“, rekao je Tuvia Elbaum, direktor i osnivač Zuta Labs-a.

Novi „Zuta“ džepni printer je 10.2 centimetra širok i dugačak i 7,5 cm visok, i teži oko 350 grama. Može bežično da se konektuje na pametne telefone, tablete, laptope i računare preko Wi-Fi mreže i podržavaju ga operativni sistemi Android, iOS, OS X i Windows.

Besplatna aplikacija proizvođača, koja vam omogućava da koristite printer preko mobilnog uređaja, laptopa ili računara, vam takođe omogućava da izaberete printer za upotrebu isto kao bilo koji drugi bežični štampač.

Da bi štampali, treba da upalite uređaj, poravnate ga sa ćoškovima lista papira i pošaljete dokument na njega. Štampač može u prosjeku da štampa stranicu formata A4, (21 sa 29.7 cm), svakih 50 do 60 sekundi sa rezolucijom od 300 dpi. U „Zuta Labs“ su istakli da njihov štampač može da štampa na bilo kojem papiru, standardnih dimenzija i da bi, u principu, mogao da štampa na bilo kojoj površini, rekao je Elbaum za „Live Science“.

zuta mobilni portabl printer

Prema riječima kompanije, točkići koji mogu da se kreću naprijed i unazad, takozvani „omni-wheels“ omogućavaju štampaču da se okreće i kreće u bilo kojem pravcu i površini. Laserski senzori pomažu pri kontoli pokreta, brzini i lokaciji uređaja.

Ako pošaljete više dokumenata na uređaj, štampač će stati sa radom kada dođe na kraj (dno) prve strane i sačekaće dok se ne stavi na vrh sledeće strane. Korisnik tada može kliknuti na mobilnu aplikaciju i printer će početi sa radom.

Zuta Labs: Uskoro i Zuta printer u boji

Iz kompanije „Zuta Labs“ navode da dopunjiva litijumska polimerska baterija štampača može da traje oko 1 sat, u prosjeku – dovoljno dugo da ištampa oko 60 stranica. Ovaj uređaj se puni preko mikro USB priključka, i teba mu otprilike tri sata da se potpuno napuni.

Kako navode u kompaniji, jedan kertridž može da ištampa više od 100 stranica. Trenutno, uređaj štampa samo u crnoj boji, iako „Zuta Labs“ planira da u skorijoj budućnosti proizvede i štampač sa svim spektorm boja. Ketridži se mijenjaju preko otvora na dnu štampača.

Osnivači kompanije „Zuta Labs“, osnovane 2014. godine, rekli su kako im je ideja o printeru došla 2013. godine, kada su još bili studenti na Koledžu za tehnologije u Jerusalemu.

Kikstarter kampanja, održana za finansiranje „Zuta Labs“-a 2014. godine, od sponzora je skupila je 511,662 dolara, prevazilazeći originalni cilj od 400,000 dolara koje su planirali da sakupe. Kompanija planira da ponudi svoje štampače korisnicima početkom 2017. godine.

Komentari